Оберіть мову сайту:
UA RU

Тра

22

Яку систему опалення обрати?

Опалення – це один з найважливіших інженерних елементів будинку. До його вибору варто поставитися дуже серйозно. Вибір системи опалення залежить від багатьох факторів. Ось деякі з них: доступність того або іншого виду палива, проект будинку, фінансові можливості, особисті переваги і побажання.

 

Газові котли

 

газовий котелСистеми опалення з газовими котлами, є найпоширенішим видом опалення. Проте вони мають ряд недоліків головними з яких є дороге підключення до газової системи і постійне безперервне зростання ціни на газ. Вартість газу найближчим часом в нас буде європейська. Відносно висока вартість газового котла, батарей, труб та інших комплектуючих. Залежність від наявності необхідного тиску газу в газовій системі, при падінні тиску газу котел просто перестає працювати, що часто буває в холодні зимові дні. При вимкнені електричного струму перестає працювати електричний циркуляційний насос і електроніка котла, які також споживають електроенергію. Якщо система не заповнена якісною морозостійкою рідиною то вона замерзне, що приведе до повного виходу опалювальної системи з ладу. Морозостійка рідина коштує від 15 до 30 грн. за один літр рідини. Неякісна морозостійка рідина зменшує термін експлуатації системи опалення. Газовому котлу потрібно робити технічне обслуговування хоча б раз на рік, що є матеріальними затратами, які теж потрібно враховувати.

Газове опалення на даний час стає невигідним джерелом тепла в зв’язку з подорожчанням газу з року в рік.


Теплові насоси

До переваг теплових насосів слід віднести мале споживання електроенергії, система обігріву та система кондиціонування в одній системі.

До недоліків теплових насосів слід віднести те що теплові насоси є дорогими при покупці вони в середньому коштують від 5000 євро і більше, в залежності від розміру приміщення. Монтажні роботи коштують від 20% до 40% від вартості техніки, до цього потрібно додати ще вартість комплектуючих, а це ще плюс 30%. Дорогий ремонт, вартість щорічного технічного обслуговування теплового насоса. Тепловий насос є дуже складна система для якої потрібний професійний обслуговуючий персонал, якому потрібно платити велику заробітну плату. Тепловий насоса не може гріти воду до високої температури ( вище 600 С), тому паралельно в системі з тепловим насосом встановлюють електричні котли.

 

 Електричні тенові котли

Система опалення з електричним теновим котлом є простою системою опалення. Недорога при покупці, але дуже дорога в експлуатації. Тому що електричні тенові котли споживають дуже багато електроенергії. До недоліків слід віднести: малий термін експлуатації до 10 років, швидко перегоряє тен, утворюється накип на тені із за чого знижується коефіцієнт корисної дії, виходить з ладу електричний насос, електричні котли вразливі до відключення електроенергії, система опалення може замерзнути, тому її слід заповнювати морозостійкою рідиною, вартість якої від 15 до 30 гривень за літр. В один десятисекційний радіатор входить від 3 до 5 літрів морозостійкої рідини, це не враховуючи труб і котла.

Електродні, іонні котли

Котли електродні можна віднести до приладу прямого нагріву теплоносія методом іонізації (тобто розщеплення молекул на іони, які при русі до електродів виділяють енергію). Електродний котел можна назвати саморегулюючим. Тому, що теплоносій при різних температурах має різний електричний опір, який при нагріві падає, а електричний струм збільшується, росте відповідно і потужність котла. Тобто, встановлюючи регулюючим пристроєм температуру теплоносія в залежності від пори року, ми регулюємо роботу котла по потужності. За звичай, електродні котли мають компактні габаритні розміри, завдяки чому за рахунок швидкого нагріву теплоносія значно підвищується тиск та напір води, що сприяє більш швидкій циркуляції теплоносія в системі опалення.

До переваг електродних котлів треба віднести також відсутність ТЕН, тобто при їх експлуатації згідно інструкції зростає термін служби та вогнебезпека при витоку теплоносія з системи опалення.

Однак значним недоліком електродних котлів є сильна залежність їх нормальної роботи від теплоносія та необхідність його ретельного підбору у кожному випадку монтажу котла, що зумовлене з нестабільними показниками електричного опору водопровідної води та постійний його контроль.

Потрібно що б через кожних два місяці досвідчений фахівець по технічному обслуговуванню проводив огляд та до заправку спеціальним розчином електродні, іонні котли. Виводив їх на відповідну потужність щоб вони працювали ефективно. В разі не проведення технічного обслуговування електродні котли споживають електроенергії ще більше ніж тенові. Електродні іонні котли, встановлювати в таких закладах як дитячі садки, школи, лікарні та інших закладах небезпечно для людей. Термін експлуатації дуже малий максимально до 12 років. Перегоряють, електроди, виходить з ладу електроніка. Після одного року експлуатації через постійну дію струму і завдяки хімічній реакції рідина втрачає свої властивості в результаті чого їх потрібно обслуговувати. Для чого і потрібний постійний контроль та обслуговування даної техніки. Електродні котли, які представлені на українському ринку, та не мають теплової ізоляції, не відповідають вимогам чинного законодавства. До того ж, у зв’язку з проходженням струму по воді, виникає можливість враження людей електричним струмом від котла або металевої системи опалення.

А це додаткові витрати

 

Електричні алюмінієві тенові та електродні, (іонні) радіатори

Електричний алюмінієвий електродний, (іонний) радіатор, працює так само як і електродний котел. Для нього потрібно також технічне обслуговування, за яке потрібно платити, і не малі кошти. Складність в обслуговуванні (особливо анодні, катодні, електродні, іонні), без обслуговування в них значно знижується коефіцієнт корисної дії. Потрібно щоб через кожних три місяці досвідчений фахівець по технічному обслуговуванню проводив огляд та до заправку спеціальним розчином електродні, іонні радіатори. Виводив їх на відповідну потужність щоб вони працювали ефективно. Електричні алюмінієві електродні, (іонні) радіатори встановлювати в таких закладах як дитячі садки, школи, лікарні та інших закладах небезпечно для людей. Термін експлуатації дуже малий максимально до 10 років. Перегоряють, електроди, виходить з ладу електроніка. Через постійну дію струму рідина втрачає свої властивості в результаті чого їм потрібне технічне обслуговування. Рідина відіграє роль назріваючого тена способом прямого нагріву теплоносія методом іонізації тобто розщеплення молекул на іони, які при русі до електродів виділяють енергію. Після одного року експлуатації завдяки хімічній реакції ця рідина втрачає свої властивості, для чого і потрібний постійний контроль та обслуговування даної техніки. Хімічна реакція, яка проходить у системі опалення призводить до швидкої корозії металів. А це додаткові витрати. Ви запитайте тих людей, які купили це опалення, чи задоволені вони?

Електричні конвектори

Електричні конвектори є дешевою опалювальною технікою. До недоліків слід віднести те що вони сушать повітря, спалюють кисень в приміщенні, дають неприємний запах в наслідок горіння пилу який потрапляє на гарячий тен. Продавці опалювальної техніки розповідають, що нові конвектори не мають таких проблем, але, це неправда. Той хто купив собі електричний конвектор і користувався ним тільки він знає реальну правду а не дуже красиву казку від продавця. І саме головне електричні конвектори споживають дуже багато електричної енергії. Електричні конвектори мають малий термін експлуатації, максимально до 5-7 років. Перегоряють тени і виходять з ладу автоматика.

Твердопаливні котли

Про економічність твердопаливних котлів розповідають казки, люди не враховують вартість самого палива, його доставку, приготування (розпилку, поколку ), зберігання. При відключенні електроенергії перестає працювати циркуляційний насос, що може призвести до закипання котла, якщо він не обладнаний якісною автоматикою, або замерзання системи, якщо вона на заповнена якісною морозостійкою рідиною, вартість якої від 15 грн. до 30 грн., в одну десятисекційну батарею входить 3-5 літрів морозостійкої рідини, це не враховуючи труб і котла. Морозостійка рідина має підвищену агресивність, і в разі її неправильного підбору термін експлуатації котла зменшується.

 

Ряд виробників твердопаливних котлів розповідають, що їхні котли працюють на всьому що горить, проте не всі розказують що теплота згорання різного палива різна і відповідно потрібно його різну кількість. При паливі з низькою питомою теплотою згорання (сміття, вологі дрова, та ін.) потрібно більш часте завантаження котла паливом.

 

А якщо побутового призначення котел то потрібний постійний контроль за котлом, і людина просто працює у себе кочегаром. До недоліків слід віднести і складність монтажу особливо в приміщеннях, які недавно ремонтувались

 

При встановлені котла великої потужності, на багатоквартирні будинки, школи, дитячі садки, адміністративні та виробничі будівлі, необхідно окреме приміщення під котельню, відвід земельної ділянки, виділення коштів на будівництво котельні. Наймати обслуговуючий персонал, мінімум три кочегара з заробітною платою від 1200 грн. до 2200 грн. (це 21600-39600 грн. в місяць буде йти тільки на одну заробітну плату кочегарам). Також необхідне приміщення для зберігання запасу палива та його підготовки. Якщо врахувати усе вищезазначене то стає очевидна економічна недоцільність твердопаливних котлів.

 

Тепла підлога електрична

Електрична тепла підлога в останні роки набула широкого поширення, проте єдиною її перевагою є відносний комфорт. До недоліків слід віднести складність монтажу ( для її установки потрібно повністю переробляти підлогу ), що призводить до великих початкових затрат. Тепла підлога значно погіршує санітарно гігієнічний стан приміщень, оскільки разом з потоками теплого повітря, яке піднімається від підлоги до стелі піднімається і частинки пилу. В наслідок того що підлога має більшу температуру ніж повітря з її поверхні випаровуються різні речовини ( фарба, та випари з інших матеріалів що використовуються при влаштуванні підлог. Зважаючи на це все небажано встановлювати теплу підлогу в приміщеннях з постійним перебуванням людей. Споживання великої кількості електроенергії, низький рівень накопичення тепла, оскільки воно швидко втрачається, особливо при поганій теплоізоляції підлоги. Практично всі виробники нагрівальних кабелів використовують ізоляційні матеріали кількох провідних світових виробників, і тому ціни не дуже відрізняються один від одного. Навпаки, низька ціна на нашому ринку повинна насторожити покупця. Наш народ дуже чутливий до ціни нагрівальних кабелів, низька ціна можлива тільки на низькоякісну продукцію. Тим більше що проблеми починаються через кілька місяців після монтажу. Таким чином, замовникам потрібно звертати увагу на торгову марку, кваліфікацію фахівців, досвід роботи, і якщо Вам пропонують низьку ціну, то Ви повинні розуміти, чому вона нижча, ніж у інших. Більшість продавців теплої підлоги дають довгострокову гарантію до 20 років, але щоб переконатись що дійсно така гарантія є потрібно із фірмою продавцем писати письмовий договір в якому буде зазначено гарантійний термін на теплу підлогу, а багато фірм не роблять цього, щоб зняти з себе відповідальність.


  Нічні накопичувачі тепла ( теплонакопители / накопители тепла )

 Даний вид опалювальної техніки в свій час був економним ( перші такі прилади з’явилися в Європі ще в 70 – ті роки) , але прогрес не стоїть на місці і почали з’являтися кращі , економніші, досконаліші прилади. В країнах західної Європи дану техніку вже не використовують, а перейшли на більш досконалу теплоакумуляційну техніку. В порівняні з електричним котлом і конвекторами нічні накопичувачі тепла є економні, але програють по економії електричному теплоакумуляційному опаленню приблизно в два рази. До недоліків слід віднести: Ціну від 3000 грн. до 15000 грн. за одиницю, необхідність окремо встановлювати систему керування, датчики температури повітря в приміщенні. Максимальне навантаження більше в порівнянні з іншими електричними системами опалення. В значні затрати виливаються дозвіл і встановлення багато тарифного лічильника. Великі габарити і значна маса приладу (до 380 кг) ускладнюють монтаж приладу та автоматики.

При пониженні температури повітря ззовні, або частих провітрюваннях приміщень швидко вичерпується тепловий заряд і прилад починає споживати електроенергію по підвищеному тарифу, що призводить до збільшення рахунку за електроенергію.

Складно регулювати температуру в приміщенні ( в ранці жарко вечері холодно).

Також слід зазначити, що в будівлях з значним споживанням електроенергії в години пік, тобто в час коли за електроенергію платиться найбільша ціна економність даної техніки знижується в декілька раз, оскільки за електроенергію спожиту в години пік на побутові потреби (приготування їжі на електроплитах, підігрів води в електричних бойлерах, освітлення приміщень, роботу холодильників, та інших побутових, або промислових приладів ) приходиться переплачувати за збільшеним тарифом.

 

Електричне теплоакумуляційне опалення

В наш час, коли ціни на енергоресурси особливо газ, з кожним днем швидко ростуть виникає потреба в високоефективній альтернативі традиційним системам опалення. Пошук альтернативних способів опалення також зумовлений ще тим, що традиційні системи опалення є морально застарілими і не виконують поставлені перед ними задачі, які диктує теперішній час. Якими є: висока економічність, екологічність, чудовий дизайн, можливість підтримання різних температурних режимів в різних кімнатах, зручність в управлінні. Гідну альтернативу традиційним системам опалення пропонує компанія « Комфортний клімат» це теплоакумуляційна опалювальна техніка. В основі роботи якої лежить принцип накопичення тепла в теплових акумуляторах, які нагріваються від електричної енергії. Накопичивши тепло теплові акумулятори не споживаючи електроенергію віддають тепло в приміщення таким чином опалюють його, за рахунок цього і досягається значна економія електроенергії. За допомогою системи автоматики можна задати і підтримувати необхідний температурний режим в приміщенні та в кожній кімнаті окремо.

 

Енергозберігаюче електричне теплоакумуляційне опалення нового

 

покоління має ряд переваг:

 

- Це сучасна система електроопалення з акумуляцією тепла, яка обладнана високоефективною і точною системою автоматики.

 

- Повністю автоматизований процес опалення,

 

- Економне споживання електроенергії – економія завдяки акумуляції тепла,

 

- Працює від 220 В,

 

- Можливість регулювання температури повітря від 0°С до +30°С в кожній кімнаті окремо,

 

- Здоровий клімат – приємне екологічно чисте тепло, не спалює кисень в приміщенні, не сушить повітря, не має шкідливого випромінювання,

 

- Привабливий дизайн, який гармонічно вписується в інтер’єр будь-якого приміщення,

 

- Це опалення без газу, без твердого палива, без котла, труб та інших комплектуючих (не потребує підвід газової магістралі, не потребує зайвих витрат на складний монтаж)

 

- Без води та антифризу (немає прориву труб, радіаторів, витікання води та замерзання системи),

 

- Без котельні та працівників, без додаткових витрат на обслуговування та ремонт (без затрат на заробітну плату для працівників – кочегарів), без додаткових витрат на транспортування палива, непотрібно відводити земельну ділянку під котельню та склад під паливо,

 

- Швидкий та зручний монтаж електричного теплоакумуляційного опалення,

 

- Термін експлуатації не менше 30 років,

 

- Теплоакмуляційне електричне опалення результат багаторічних досліджень нових технологій по енергозбереженню в опалювальній техніці,

 

- Альтернатива газу та твердому паливу – теплоакумуляційне опалення,

 

- Електричне теплоакумуляційне опалення – це найкраще, екологічно чисте, економне опалення, яке відповідає всім міжнародним стандартам та нормам безпеки.

 

- Відповідає вимогам ТУ.У 29.7-2638510419-001:2011,

 

- Сертифікат відповідності № UA1.044.0111625-11.

Опалення, яке економить Ваш час та гроші!


Оставьте свой отзыв